audi anahtar

Almanlar araba üretimi konusunda tüm dünya çapında haklı bir şöhrete sahiptir. Özellikle dünyaca bilinen markaları Audi, BMW, Mercedes ülkemizde de çok tutulmaktadır. Audi kalitesi ve sağlam şasesi ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Audi Volkswagen şirketine bağlı bir araba şirketidir. Ülkemizde de distribütörü Doğuş Oto dur. Genel olarak tüm modeller quatro teknolojisi ile 4 çekerdir. Audi ülkemizde de çok tutulan bir markadır. Özellikle tercih edilen Audi modelleri, A3, A4, A5, A6, A8, Q7 dir. Q7 haricindeki modeller binek modelleridir.

Teknolojinin tüm imkânları ve yenilikleri araçların motorlarında ve güvenlik sistemlerinde kullanılmaktadır. Araç güvenliği ile ilgili en önemli aygıt araba anahtarı ve şifleme sistemleridir. Şu an Audi araçlarında immo 3A ve immo 4 sistemi adında güvenlik sistemi kullanılmaktadır. İmmo 4 yeni sistemdir. Eski sistemde olan bir Audi anahtarı kaybederseniz immo 3a Audi anahtar kayıp ise bilin ki sizi büyük bir fatura beklemektedir. Genelde bu düzeyde araçlarda Audi anahtar yenileme bedeli 200 TL ile 1.500 TL arasında değişirken Audi yetkili servisine giderseniz eğer sizlere yaklaşık olarak 8.000 TL gibi fahiş bir rakama mal olabilir. Yeni anahtarların hepsi immo 4 sisteminde olduğu için fatura tutarları oldukça artmaktadır. Audi Türkiye yetkilileri bu durumu şu şekilde açıklamaktadırlar. Audi anahtarı kaybı anında sistemin yeniden güvenilir olarak çalıştırılabilmesi için araç içinde ki bazı parçaların yenilenmesi gerektiği gibi bir durum söz konusu oluyor. Üstelik aracın serviste bekleme süresi artmaktadır. Audi kumandalarının teknolojik olarak ileri seviyeye gelmesi bazen bu durumlarda kullanıcılar açısından sıkıntılar oluşturabiliyor. Araçlarda bulunan kasko şirketleri anahtar değişimlerinde maksimum 1.000 TL ye kadar bir değeri karşılıyorlar.

İstanbul’da arabanızın anahtarını kaybettiğinizde sizlere İstanbul’da bulunan özel Audi anahtarı tamir firmaları sizlere daha uygun fiyatlar sağlayabilirler. Bunun için özellikle Maltepe, Kadıköy, Pendik, Kartal, Bostancı ve Anadolu yakasına servis hizmeti veren Audi anahtarı servisimizi tercih edebilirsiniz. Daha hızlı ve kaliteli hizmet alarak sizlerde kaybettiğiniz Audi anahtarlarını uygun fiyatlara hemen temin edebilirsiniz.

Audi Anahtar audi anahtar audi anahtar audi 3 butonlu oval kumanda kab

Audi Anahtarı kodlama