Kasko oto anahtarı karşılarmı? 

Bu yazımızda sizlere kaskonuz oto anahtarınız biri kayıp olduğunda yedeğinin yapılmasını, yada otomobil anahtarınızın hepsinin tamamen kayıp olması durumunda neler yapabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle Aracınız çalınır ise mutlaka kasko firması sizden iki adet anahtar istemekte bunun nedeni anahtarınızın birini araç üzerinde unutup çaldırmadığınızdan emin olmaktır buna bir örnek verecek olursak yakıt almak için benzinciye girdiniz anahtar üzerindeyken aracınız terk ettiniz hırsız araca binerek aracınız çaldı bu durumda kesinlikle kasko bu aracın bedelini ödemeyecektir kasko firmaları bu durumunda bazı sigortalıların yaptığı gibi yedek anahtarını evden alıp aracım evimin önünde çalındı demesin diye iki anahtar istemekte. Eger kasko ayrıntılarında anahtar kaybı klozu yok ise belirli bir ücret karşılığında bunu eklettirebilirsiniz.

Diyelim ki tek anahtarınız vardı onuda kayıp ettiniz aracınız evinizin yada iş yerinizin önünde kilitli olarak kaldı kasko şirketini arayarak aracınızı servise çektirip 3 gün ila 15 gün arasında araç marka ve modeline bağlı olarak değişen zamanlarda aracınız alabilirsiniz fakat şöyle de bir durum oluşuyor kaskonuzun hasarsızlığı bozuluyor yani ortalama 1000tl – 1500 tl öderken hasarsızlığınız bozulduğu için bu rakamalar çok çok yükseliyor ayrıca aracınızı satarken 5664 kısa mesaj servisine hasar sorgulattığınızda bu anahtar kaybı hasar olarak görünüyor bu durumda araç satarken size sorun teşkil edebilir çünkü tam açıklamalı olarak yazmadığından araçta kaporta hasarı olarak satacağınız kişi algılayabilir. Şimdi yapmanız gereken bir karar vermek hasarsızlık indiriminiz ile oto anahtarcı da yaptıracağınız rakamı karşılaştırmak. Kaskonuzun hasarsızlığını bozdurmayıp aynı zamanda günlerce beklemekden bir oto anahtarcı da aynı gün çok daha az maliyetli olarak yaptırabilirsiniz.

Anahtarınız var kaskodan yedek yaptırmak istiyorsunuz bu mümkün ister oto anahtarcınıza gider anahtarınızı yaptırırsınız faturanız sigorta firmasına rücu ettirirsiniz kısa bir zaman sonra sigorta şirketi hesabınıza ödemeyi yapar tabi ki her sigorta şirketi için geçerli olmayabilir bunun için acenteniz ile önceden görüşmenizi tavsiye ederiz.

Araç anahtarınız tamamen kayıp ise mobil araçlarımız ile aracın bulunduğu yere geliyoruz  ( sadece istanbul ) yada kaskonuz var ise çekici hakkınızı ücretsiz olarak kullanarak aracı iş yerimize çektirin daha sonra bir kaç saat içerisinde anahtarlarınız teslim alabilirsiniz. Bizim nasıl bir işlem yapıyoruz birazda ondan bahsedelim öncelikle hiçbir hasar vermeden otomobilin kapıları maymuncular ile açıyoruz eğer kod kartınız var ise bu kartdaki bilgilere göre anahtarınızı yapıyoruz yok ise aracın kapı yada kontağı sökülerek içerisinde bilgiler alınır ( kod kartı nedir bu yazımızda okuyabilirsiniz code kart ) daha sonra immobilizer cihazlarımız ile aracın obd girişinden ( arıza tespit girişi ) girip anahtarınız kodluyoruz ve yeni anahtarlarınızı teslim ediyoruz. Yedek anahtar yaptıracak iseniz sadece araç ile ruhsat sahibini gelmesi yeterli.

etiketler; araba anahtarı kaybolursa ne yapılmalı, araba anahtarı kaybolursa kasko, kaskodan yedek anahtar çıkarma

Kasko oto anahtarı karşılarmı? Kasko oto anahtarı karşılarmı? Kasko oto anahtarı karşılarmı? alfa romeo mito anahtar e1427378479685

Kasko oto anahtarı karşılarmı?