OTO ANAHTAR

Tek olan anahtar her zaman risklidir Mutlaka en kısa sürede yeni yedek oto anahtarıı yapırmalısınız neden mi? Günümüz modern araçlarda 1996 yılında itibaren immobilizer sistemi uygulanmakta bu sitem aracın çalınmasına karşın geliştirilmiş bir sitemdir. Anahtarınızın kayıp olması Yada anahtarınızın içerisindeki çip’in bozulması durumunda otomobilinizi çalıştıramazsınız bu bazı araçlarda yakıtı keserek, bazı araçlarda ise elektrik akımını keserek aracın çalışmasını önler.

OTO ÇİLİNGİR

Tek anahtarınız vardı onuda kayıp ettiniz yada suya düşürerek bozuldu diyelim mecburen oto çilingir çağırmalı uzun maliyetli bir işleme girilmelidir, bu işlem 3-4 saat hatta bir günü bulabilir öncelikle aracın kapıları kapalı ise maymuncuklar ile açılıp kapı yada kontak sökülerek anahtarın metal kısmının yapılabilmesi için içerisindeki şifrelere göre metal kısım yapılmalı daha sonra araç marka model yılına göre bazı araçlarda beyin sökülmesine bile gerek duyulabilir eğer immobilizer cihazları ile obd girişinde girilip yapılabilir ise araca yeni bir çip kodlanır. Bu durum belki bu yazımızı okuyan bazı otomobil kullanıcılarının başına gelmiş olabilir yada siz tedbirli olup önceden yedek oto anahtar yaptırmış olabilirsiniz, öyle ise şanslısınız evden yedek anahtarı alarak aracınızı çalıştırıp işiniz hallettikten sonra bu işin uzmanı olan maltepe belediye binası karşısında asanlar oto anahtar servisine giderek yeni yedek oto anahtarı yaptırabilirsiniz. gitmede önce 0543 540 56 38 yada 0216 459 78 55 arayıp randevu ve fiyat bilgisi alabilinir internet sitesinde oto anahtar modellerine bakabilirsiniz. http://www.otoanahtari.web.tr

OTO ANAHTARCI

Otomobili yada motosikleti olan herkesin cep telefonunda mutlaka bir oto anahtarcı telefonu kayıtlı olmadır. Sadece yedek anahtar yaptırmak için değil tüm oto anahtar ve kumandalarınızın arızası pil değişimi gibi sorunlarda da gerekli olacaktır. Çoğu otomobil kullanıcısının sorunlarından olan uzaktan kumanda arızalarına çözümler mevcuttur bu sorunlar arasında susta mekanizmasının çalışmaması, uzaktan kumandanın pilinin bitmesi veya tuşlarının basmaması gibi sorunları giderilebiliyor. Bir istanbul firması olan otoanahtari.web.tr oto yedek anahtarı yapımı için aracın ruhsat sahibi ile birlikte  bizzat gelerek yedek anahtarını yaptırmasını istemektedir bunun dışında kumandalarınzadaki arızalar için şehir dışından kargo ile gönderimlerde aynı gün tamiratını yaparak göndermektedir detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Otomobil sektörü hızla gelişen ve buna bağlı kolların da her gün büyümesiyle ayrı bir sektör yarattığı bir  gerçektir. Bugün yüzlerce markanın yüzlerce çeşit model arabaları durmadan yenilenmekte ve araçlar artık teknolojinin de gelişmesiyle hayallerimizin ötesine geçmiştir.  Kullandığımız otomobillerin artık yedek parçalarına ulaşmak ta servis ve açılan mağazalar ile oldukça kolaylaşmıştır. Arabamız da yaşayabileceğimiz aksiliklerin biri de anahtarımızı kaybetmek veya suya düşürmek olabilir.Veya immobilizer anahtarınız aracınızın beynini okumuyor olabilir. Yolda kalmış olabilir , aracınız çalışmıyor olabilir. Aksiliğin ne zaman geleceğini bilemeyiz. Bu konuda oto anahtar üreten , kopyalayan bir çok firmalar da mevcuttur. Artık teknolojinin gelişmesiyle aracınız hangi marka hangi model olursa olsun bu firmaların uzman çilingirleri sayesinde bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Standart oto anahtarlarının yanında artık üretilen bir çok araç immobilizer çipli anahtar ile sunulmaktadır. Bu sistem tamamen araç hırsızlarına karşı aracınızın çalınmaması için tasarlanmıştır. Sistem elektronik birçok yazılım tarafından desteklendiğinden otomatik olarak  aracın elektronik  ve yakıt sistemini kilitler ve böylece düz kontak yöntemi ile çalışmasını da engeller.  Her markanın modeline göre bu sistemler değişiklik gösterebilir. Bu şekilde çipli bir anahtar sistemine sahipseniz mutlaka yedeğini yani oto anahtarınızı kopyasını yaptırmanızda yarar vardır. Otomobil anahtarı çipleri , anahtarınızı denize ve suya düşürmeniz halinde aracın beynini okumayabilir. Sıvı teması bilindiği gibi tüm elektronik ürünlerde arızalara neden olabilir.Yada bazı sert darbe veya ezilmelerde de anahtarın içindeki çip zarar görebilir dolayısı ile yine aracınızın beynini okumama riski olabilir. Aracınız için oto anahtarınızın yedeğini bulundurmanız o nedenle çok önemlidir. Herhangi bir aksilik durumunda yedek anahtarınızla güvenle bu sorunu halledebilirsiniz. Otomobil anahtarı tamircileri bu konularda sizlere hizmet verirler. Oto anahtarınızın yedeklemesini veya kopyalamasını yaptırdığınız iş yerlerinin güvenli olduğundan emin olunuz. araç anahtarı yapmak , oto anahtarı kopyalamak , oto anahtarı yedeklemek bu nedenle çok önemli ve hassas bir konudur. İkinci el araç alırken de yedek anahtarlarını mutlaka aldığınız kişiden istemeniz sizin için yararlı olabilir.


 

Oto Anahtar oto anahtar Oto Anahtar range rover anahtar