Oto Kilitçi

Oto kilitçi yazımızı yazmamızın amacı çoğu müşterilerimizin otomobil anahtarı yaptırmak isterken internette oto kilitçi oto kilit fiyatları gibi terimler ile artmasıdır bu aratmalar sonucunda bize ulaşamamalarıdır. Bizimde bu tip bir çalışmamız esasen yok yani kilidiniz bozuk ise tamir yoluna değilde yeni komple set olarak değişiminden yanayız ayrıca aracınızın anahtarı tamamen kayıp ise anahtarınızın yanlış kişilerin eline geçmesinden endişe ediyorsanız otomobilinizin anahtarlarını set olarak yani kapı fişeği, depo kapağı, fişeği, kontak gibi mekanik olarak değiştirebilirsiniz fakat her araç markasının komple seti her zaman bulunmayabiliyor bunun için bizi arayarak stok durumunu sorabilirsiniz. resimlerdeki gibi bazen kapı fişekleri, kontak, benzin depo kapağı fişeği ve torpido kapak şifresi ile birlikte, bazende araç marka modeline göre sadece bir kapı fişeği ve bir kontak olarak değişkenlik göstermektedir.

Buradan sizler önemli hususu da açıklamak isteriz araç alırken aldığınız kişiden tüm anahtarlarını isteyiniz ayrıca kod kart dediğimiz üzerinde aracın immobilizer şifresinin olduğu (pin kodu) ve aracın mekanik kodunun yazılı olduğu bir kart yada kullanım kılavuzunun üzerindeki bilgileri de isteyiniz bu kimi araçta kredi kartı boyunda bir kart olmakla beraber kimi araçta ise kullanım kılavuzuna yapıştırılan bir etiket şeklinde de olabilmekte bu ne işe yarar diye soracak olursanız araç anahtarı yaptırmak isterken araca immobilizer cihazlarımız ile girdiğimizde bize pin kodu sormakta bazen bizim cihazlarımız bu kodu bulabiliyor bazende bulamayabilir işte tam bu esnada kode cart da yazılı olan bilgiler ile yolumuza devam ediyoruz ayrıca bu kart yok ise bizim immobilzer cihazlarımızda bulamadı ise servisten almak kalıyor buda hem zahmetli hemde kimi servisi bu iş için ücret talep ediyorlar eğer bir yedeğiniz yok idise ve tek olan anahtarı da kayıp ettiyseniz artık yedek anahtardan da mekanik ucu kopya edip yapamayacağımıza göre videolar bölümümüzdeki otomatik bilgisayarlı cnc cihazımız ile kode kartdaki bilgileri girerek yapabiliriz. İşte kode kart bu kadar önemli. kartınız yok servisten de alamadınız ise geriye aracın kapı kolundaki fişeği sökerek pimlerdeki şifelere göre anahtar yapabiliyoruz bu zahmetli olmak ile beraber uzun süren bir işlem.

Eğer aracınızı sıfır aldıysanız tüm kitapçıklarını ve kartlarını iyi muhafaza ediniz. Ve mutlaka yedek anahtarınız her zaman olsun şayet elinizdeki anahtarı kayıp ederseniz yedeği ile gelip sorunsuz bir şekilde orjinal anahtarınız gibi bir anahtar yaptırabilirsiniz. Kasko ile ilgili uu yazımızı da okumunızını tavsiye ederiz, Oto anahtarı kasko karşılarmı?

oto kilitçi Oto Kilitçi Oto Kilitçi oto kilit seti fiat

oto kilit seti fiat

Oto Kilitçi maltepe istanbul

Oto Kilitçi anadolu yakası