Sıkça sorulan Sorular

Oto anahtar ile ilgili sorular;

Çalışma saatlerimiz; yazın sabah 9:00 akşam 20:00 kış sabah 9:00 akşam 19:00 cumartesi günleri açığız. oto anahtarı kayıp olduğu acil durumlarda 24 saat arayabilisiniz.

Soru: Yeriniz nerede başka şubeniz varmı?
Cevap; Maltepe belediye binası istanbul başka şubemiz yoktur. İletişim için BURAYA tıklayınız

Soru: İstanbul dışındayım anahtarı göndersem yedek anahtar yapabilirmisiniz?
Cevap; Bazı eski model Japon araçlar hariç anahtardan anahtara kopyalama yapılamamaktadır sadece aracın obd giriş yerinden bizdeki immobilizer cihazlarımız ile girilerek yedek anahtar yapılabilmektedir. Bunun için ya aracın bize gelmesi yada bizim aracın yanına gitmemiz gereklidir.

Soru: Aracım bir yakınıma ait anahtar yaptırabilirmiyim?
Cevap; Araç anahtarı yaptırabilmek için ruhsat sahibi olmanız gerek eğer kişi gelemeyecek durumda ise ruhsat ile birlikte fokopisinin üzerine kendi isteğim ile bir adet anahtar yaptırdım yazıp imzalaması gerekir kimlik fotokopisi ve telefon ile teyit etmemiz gerekmektedir

Soru: Araç şirket adına yedek anahtar yaptırabilirmiyim
Cevap; Evet yapılabilir gerekli belgeler şunlardır şirket sahibinin imza sülküsü, kimlik f.kopisi yazılı beyan ( 34… plakalı araca yedek anahtar yapılmasını rica ederim gibi) ve imza.

soru; otomobilimi yeni aldım eski anahtarları hafızadan sildirebilirmiyim
Cevap; evet, yedek anahtar yaptırırken küçük bir üçret karşlığında eski kayıp anahtarlarını hafızadan sildirebilirsiniz üçret alamamızın sebebi immobilizer cihazlarımız bu işlem karşılığında kontör harcamasıdır.

Soru: Otomobil yada motosiklet anahtarım tamamen kayıp nasıl yaptırabilirim fiyatı ne kadar?
Cevap; Eğer İstanbul Anadolu yakasında iseniz gezici servisimiz ile gelerek öncelikle aracınızın kapıları kilitli ise zarar vermeden son model maymuncuklarınız ile acıyoruz, daha sonra bilgisayarlı lazer kesim makinamız ile anahtarın metal kısmını yapıp immobilizer cihazımız ile aracın beyinine bağlanarak yeni çipli immobilizerli anahtar yapıyoruz. İstanbul dışında iseniz oto elektrikcisine sizden istediğimiz bazı parcaları söktürüp bize kargolamanızı yeterli yapıp aynı gün tekrar size kargoluyoruz tabiki böyle durumlara düşmeden önce mutlaka yedek anahtar yaptırmanızı tavsiye ederiz. fiyat araç marka ve model yılına göre değişmektedir. bize e mail yada whatsapttan ulaşırken araç marka model  ve üretim yılını belirtmeyi unutmayınız.

Soru: Kredi kartı geçerli mi taksit yapıyormusunuz?
Cevap; Tüm kredi kartları geçerli fakat sadece finasbank vade farksız 2 taksit yapabiliz?

Soru: immoblizer iptali yapıyormusunuz?
cevap; Hayır Bunu beyinciler yapıyor.

Soru: Oto anahtar fiyatları ne kadar?
Cevap; Aracın marka model ve yılına göre değişiklik göstermektedir bunun için bizim ile iletişime geçiniz. mail yada whatsaptan soracaksanız araç model ve üretim yılını belitmeyi unutmayınız.

Soru: Arabamın anahtarını kaybettim kasko karşılar mı?

cevap: bu soru ile ilgili Kasko oto anahtarı karşılarmı? yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Önemli açıklama; oto anahtarları genel olarak ikiye ayrılır birincisi kumandalı bir diğeri ise kumandasızdır her ikisinde de çip vardır uzaktan kumanda mekanizması aracın kapılarını açıp kapamayı çip ise aracın çalınmasına karşı alınmış bir güvenlik önlemidir. bazı müşterilerimiz bu anahtar kumandasız çip yoktur gibi yanlış inanışa sahiplerdir. yani bir anahtar kumandasız diye çipi yoktur anlamına gelmez.

Oto Kumandası ile ilgili sorular;

Soru; Kumandam arızalı ne yapabilirim?
Cevap; öncelikle pilin değiştirin bunu yaptınız fakat çalışmadı ise iki olasılık vardı birincisi aracınız kumandayı unutmuş olabilir yeniden kodlanması gerekir ikincisi içerisindeki devrelerde problem olabilir bakılması gerek eğer şehir dışında iseniz kargo ile tamiratını yapıp gönderiyoruz.

Soru: Kumandam sıvı aldı ne yapabilirim?
Cevap; Eğer kumandanız sıvı aldıysa genelik yaz aylarında denize yada havuza anahtar ile birlikte girildiğinde yaşanan bu sorunun çözümü oldukça zordur hele ki tuzlu su bu durumda yapılacak ilk iş kumandanın pilini sökmek ve hemen açık halde kurumaya bırakmaktır daha sonrasında korozyunu önlemek için selülozik tiner de bekletip sonrasında fırça ile temizlemektir iyice kuruduktan sonra montajını yapmak eğer çalışıyorsa şanslısınız çalışmıyorsa yapılacak çok bir şey olamayabilir. tamir olup olayacagını size söylemek için kumandayı bize getirmeniz gerek eğer fazla har almış ise yenisini yapmaktan başka bir çare olmatabilir.

Soru; Kumanda kabım yıprandı yada sustası bozuldu ne yapılabilir?
Cevap; Otomobil kullanıcılarının başını ağrıtan sorunlardan biride oto anahtarı kumandasının yıpranması, kırılması yada susta mekanizmasının bozulmasıdır neyseki asanlar anahtar olarak yeni bir anahtar yaptırmanıza gerek kalmadan  satın alacağınız kumanda kablarını sadece eski kumandanızdaki elektronik devreyi ve çipini aktararak size kolayca montaj yapabilirsiniz ( her model için gecerli değildir) yada istanbul matepedeki adresimize gerelek cüzzi montaj üçretleri ile yaptırabilirsiniz. Bize sıkca sorulan sorular arasında otomobil kumandalarının kablarının yani dış plastik aksamının orjinal olup olmadığıdır bu soruya şöyle cevap verebiliriz hiç bir otomobil markası kumandaların yedek parçalarını veya susta mekanizmaleını ayrı olarak satmazlar sadece koble anahtar sipariş verebilisiniz bu tabiki büyük maliyettir çünkü kırılan bozulan anahatar kasalarını atmanızı yeni bir kumandalı anahtar yaptırmanızı söylereler bu tip kumanda kablarını sadece oto anahtarcılar da tam uyum sağlanyan ve kullanışlı olarak bulabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız gibi her kumanda kabını siz montajını yapamazsınız çünkü bazı kumanda kablarınun uçundaki metal anahtar kısmınıda anahtar makinasında çektirmek işletmek gerekir mesela toyota corolla araçlarda olduğu gibi bu nedenle mutlaka bir oto anahtarcısına uğramalısınız oto anahtarcıları bu işi profesyonel olarak yaparlar kumandanızın arızası varsa siviçleri bozulmuş ise yada pili bitmiş ise veya pilin uzun süreli bitik durumda kalmış ise tamir ederler kumandanız tamir edilse bile çalışmayabilir bu durumda da kumandayı aracınıza kodlama tanıtma işlemini de yaparlar. oto anahtar için tıklayınız

Garaj Bariyer Otopark Kumandaları İle ilgili Sorular;

Soru: kumandamı nasıl kopyalatabilirim?
Cevap: Bu iki şekilde olabilmekte birincisi sadece üniteye yani alıcı beynine kopyalanan kumandalardır bunlar genelde İtalyan yada alman menşeli ürünlerdir İstanbul dışında iseniz kargo ile gönderim yapıyoruz telefonda teknik destek ile size kumandanızı nasıl kodlayacağınızı söylüyoruz İstanbul da iseniz servis üçreti karşılığında biz de tanıtım yapabiliyoruz
İkinci tip kumandalar bizdeki akıllı kumandalar sayesinde kumandadan kumandaya kopyalama yapılan tiptir yanınızda çalışan bir kumanda ile iş yerimize gelerek yaptırabilir yada kargo ile size gönderdiğimiz kumandayı sizde kolayca tanıtım yapabilirsiniz.

Soru: Otopark kumandam bozuldu ne yapabilirim?
Cevap: Eğer tamiri mümkün bir arıza ise iş yerimize getirerek tamiratını yaptırabilir yada şehir dışında iseniz kargoyla gönderip arızasını tamir ettirebilirsiniz.

Soru: Garaj kumandam su aldı ne yapabilirim?
Cevap: Genelde sıvı teması olan kumandaların tamiri astarı yüzünden pahalıya geleceği için yenisi yaptırmanızı öneririz.

Soru; Bariyer Kumandamın pili ne kadar zaman kullanabilirim pili size bulunur mu
Cevap; Tüm kumanda pili çeşitleri bizde mevcuttur genelde 23ae 27a cr 2032 cr 2016 gibi kodlara sahip piller kumandaların içerisinde çıkmaktadır. Yaklaşık olarak kullanıma göre değişmekle birlikte 2 yıl gibi bir zaman kullanabilirsiniz pil kullanımında dikkat etmeniz geren bazı husularıda belirtelim yüksek ısılara ayni araç içerisinde bırakılmamalı ve sıvı ile temas ettirmelisiniz. otopark kumanda çeşitleri için tıklayınız.

Sustalı Kumanda Çevirme ile ilgili Sorular;

Soru; Alarm Kumandam ayrı anahtarım ayrı sustalıya çevirebilirmiyim? 
Cevap: Kumandanızın ( sonradan takılma alam kumandaları için) bilgilerini yeni sustalı bir kumandaya kopyalayıp anahtar ucunu çekiyor sonrasında sizin ihdiyacınıza göre ister yedek anahtarınızdaki çipi çıkarıp yeni sustalı kaba takıyor istesenizde eski yedek anahtarınızın içerisindeki çipi almadan yeni bir çip yapıp sustalı kumandanın içerisine koyuyoruz böyle olur ise + çip yapmış oluyoruz yeğer yedek anahtarınız yok ise böylelikle 2. yedek anahtarınız oluyor oluyor.

Soru; Otomobilimin orjinal kumandası var anahtarı ayrı bunu birleştirebilirmiyim
Cevap: Bu araç marka ve modeline göre değişkenlik göstermekte her geçen gün bu tip kumandaları bilgisayar programın sayesinde yenileri eklenmekte bunun için iletişime geçiniz.

 

sıkça sorulan sorular sıkça sorulan sorular Sıkça sorulan Sorular opel sustal   kumanda kab

sıkça sorulan sorular

sıkça sorulan sorular
sıkça sorulan sorular
sıkça sorulan sorular