HEMEN ARAKONUM

Alfa Romeo Kumanda Kabı

Alfa Romeo Kumanda Kabı

Otomobil kullanıcılarının başını ağrıtan sorunlardan biride oto anahtarı kumandasının yıpranması, kırılması yada susta mekanizmasının bozulmasıdır neyse ki asanlar anahtar olarak yeni bir anahtar yaptırmanıza gerek kalmadan sitemizden online satın alacağınız kumanda kaplarını sadece eski kumandanız da ki elektronik devreyi ve çipini aktararak size kolayca montaj yapabilirsiniz ( her model için geçerli değildir) yada İstanbul Maltepe deki adresimize gelerek cüzzi montaj ücretleri ile yaptırabilirsiniz. Bize sıkça sorulan sorular arasında otomobil kumandalarının kaplarının yani dış plastik aksamının orijinal olup olmadığıdır bu soruya şöyle cevap verebiliriz hiç bir otomobil markası kumandaların yedek parçalarını veya susta mekanizmaları ayrı olarak satmazlar sadece komple anahtar sipariş verebilirsiniz bu tabi ki büyük maliyettir çünkü kırılan bozulan anahtar kasalarını atmanızı yeni bir kumandalı anahtar yaptırmanızı söylerler bu tip kumanda kaplarını sadece oto anahtarcılar da tam uyum sağlayan ve kullanışlı olarak bulabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız gibi her kumanda kabını siz montajını yapamazsınız çünkü bazı kumanda kaplarının ucunda ki metal anahtar kısmını da anahtar makinasın da çektirmek işletmek gerekir mesela Toyota corolla araçlarda olduğu gibi bu nedenle mutlaka bir oto anahtarcı sına uğramalısınız oto anahtarcıları bu işi profesyonel olarak yaparlar kumandanızın arızası varsa siviçleri bozulmuş ise yada pili bitmiş ise veya pilin uzun süreli bitik durumda kalmış ise tamir ederler kumandanız tamir edilse bile çalışmayabilir bu durumda da kumandayı aracınıza kodlama tanıtma işlemini de yaparlar. Eğer kumandanız sıvı aldıysa genelik yaz aylarında denize yada havuza anahtar ile birlikte girildiğinde yaşanan bu sorunun çözümü oldukça zordur hele ki tuzlu su bu durumda yapılacak ilk iş kumandanın pilini sökmek ve hemen açık halde kurumaya bırakmaktır daha sonrasında korozyunu önlemek için selülozik tiner de bekletip sonrasında fırça ile temizlemektir iyice kuruduktan sonra montajını yapmak eğer çalışıyorsa şanslısınız çalışmıyorsa yapılacak çok bir şey olamayabilir.

Alfa Romeo Kumanda Kabı

Alfa Romeo Kumanda Kabı

Alfa Romeo Kumanda Kabı
Alfa Romeo Kumanda Kabı
Alfa Romeo Kumanda Kabı

Sizden Gelen Sorular - 3 Yorum
 1. üzeyir bayındır dedi ki:

  Alfa Romeo 156 2005 model erzurum/palandöken aracımın kumandasının pil yatağı kapanmıyor. sizin kumandalarınız da pil yatağıda gönderiyor musunuz. şimdiki kumandam 2 tuşlu

 2. Rıdvan ŞEKER dedi ki:

  nissan pathfinder 2006 model aracım anahtarsız çalıştırma sistemine sahiptir. yedek anahtarı kayıp yedek anahtar yaptırmak istiyorum.Fiyatı ne kadardır.Kasko karşılarmı?Teşekkürler.İyi çalışmalar.

 3. Rıdvan ŞEKER dedi ki:

  Nissan Pathfinder 2006 4×4 R51
  Bolu Merkez

Fiyat Teklifi Al Yada Soru Sor