HEMEN ARAKONUM

Geely Anahtar

16.01.2014
466

Geely Anahtar

Geely oto anahtarı yedek yapımı, kopyalama konusunda oldukça profesyonel olan firmamız ülkemizde  az bulunan bu araç markasını da portföyüne katmıştır emgrand, Echo, Familia, Fc, modelleri ile öne çıkan geely son yıllarda ürettiği araçlar ile göz dolduruyor.

Gerek çok daha ekonomik olmasından dolayı gerekse daha çevreci olmasından dolayı elektrikli araçların her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Nisan ayı itibariyle İstanbul’da elektrikli araçlar taksi olarak hizmet vermeye başladı. Tek şarj ile 350 kilometre gitme kapasitesine sahip olan bu araçların kullanımı da oldukça sessiz. Kullanımı da oldukça rahat olan elektrikli taksiler için 150 farklı noktada şarj istasyonları kurulacak. Böylelikle herhangi bir sıkıntı olmadan araçların şarj edilmesi sağlanarak hizmet vermeye devam edilecek. Şarj istasyonunda yer alan kablonun aracın kaput bölümünde yer alan bölgeye takılmasıyla işlem başlamaktadır. Yaklaşık olarak 1 saat içinde aracın deposunun doldurulması da mümkün olmaktadır. Gün içinde bir kez şarj edilmesi de yeterli olmaktadır. Taksiciler açısından bakıldığında önemli bir yakıt tasarrufu sağlamasından dolayı makul olan elektrikli taksilerin zaman içinde çok daha yaygınlaşacağı da rahatlıkla söylenebilir.

Elektrikli araç çalışması sadece taksileri de kapsamamaktadır. Yapılan çalışma ve incelemelerini bitiren İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT), toplamda 200 adet olması planlanan elektrikli otobüs alımı için ihaleye çıkacağını açıkladı. 2017 yılının sonuna kadar teslim almayı planlayan İETT, 103 tekli ve 97 körüklü elektrikli otobüs alımı hedefliyor. Otobüslerin alımından sonra ise test sürüşlerinin metrobüs hattında yapılacağı da açıklandı. Testlerin geçen otobüslerin İstanbul trafiğine çıkması da sağlanacak.

Aynı zamanda teknolojik olarak tasarlanacak elektrikli otobüslerin engelli ulaşımı içinde özel tekniklere sahip olması istendi. Engelli yolcular için duraklarda alçalması da otomatik olarak sağlanacak. Bunun yanı sıra 200 kilometreye kadar gidebilen elektrikli otobüslerin uyarı özelliği de olacak. Bataryanın bitmesine 10 kilometrelik bir mesafe kalması durumunda hemen bir şarj istasyonuna girilmesi belirtilecek. Son derece güvenli olmasının dışında çevreye kirletmeme özelliği de kullanımının yaygınlaşmasını sağlayacak önemli kriterlerdendir. Sessiz bir çalışma şekline sahip olması da yolcuların rahat bir şekilde yolculuk edebilmesini sağlayacak. 10 yıl garantisi olan elektrikli otobüslerin her yıl artan sayılarda teslim edileceği de belirtildi. Ayrıca önemli bir ihtiyaç olan ücretsiz internette otobüs içinde bulunacak. Bunun dışında cep telefonları için hazırlanmış olan şarj üniteleri sayesinde yolcuların ihtiyacı karşılanacak.

Geely Anahtar

Geely Anahtar

Geely Anahtar

Geely Anahtar

Geely Anahtarı

immobilizer anahtar

Sizden Gelen Sorular - 3 Yorum
  1. Hasan dedi ki:

    2011 gelly family 1.5 motor benzinli Silivri

  2. Ömer dedi ki:

    Geely fc 2011 sustalı kumandalı anajtar yapılabiliyormu

  3. Abdulkadîr Açikoglu dedi ki:

    geely fc 1.5 2021

Fiyat Teklifi Al Yada Soru Sor