HEMEN ARAKONUM

immobilizer anahtar

immobilizer anahtar

Asanlar anahtar elektroteknik olarak sizi bilgilendirmek amaçlı yazdığımız bu yazıyı umarım beğenirsiniz bu konumuzda araç anahtarları kumandaları immobilizer hakkında bilgiler vereceğiz .

İmmobilizer ne demek;

Araç anahtarı ile aracın kontak kısmında bulunan bir anten sayesinde immobilizer beyni dediğimiz elektronik bir kutu ile anahtarımızın içindeki çipin bilgi alışverişidir. immobilizer yabancı menşeyli bir kelime fakat türkçedeki tam karşılığı yok biz çipli oto anahtarı, çipli motor kilidi, gibi terimler kullanıyoruz

bu sistem bazı ülkelerde araçlarda zorunlu yaygınlaşması otomobil hırsızlıklarını %75 oranında azaltmıştır.

 İmmobilizer ne işe yarar;

Arabamızın anahtarının içindeki çip sayesinde hırsızın düz kontak yapsa dahi otomobilimizi çalamamasını sağlar.yukarıda belirttiğimiz gibi aracımıza binip kontağa anahtarı taktığımızda bu işlemler başlar;

kontağa anahtarı taktığımızda sırası ile şunlar olur; anahtarın içendeki çip, immobilizer beynine daha önceden yüklenmiş bilgileri gönderir eğer immobilizerimiz arıza yapmış ise yada çipsiz bir anahtar ile kontağı çevirirsek aracın marşı dönecek ama immobilizer beyni  çipi tanımadığı için araç çalışmayacaktır.tüm bu işlemler saniyenin onda biri gibi zamanda olur.

Çipli oto anahtarı arızası;

Kontağa basıldığında araç çalışmıyorsa nedeni çip arızası olabilir bu kimi araçlarda ortada yana kırmızı bir led lambanın çok hızlı hızlı yanması, kimi araçlarda da immobilizer ışığının yanması ile ortaya çıkar.bu durumda yapmamız gereken yedek anahtarınız varsa onunla arcınızı çalıştırıp araba anahtarları yapan bir oto anahtarcıya gitmeniz. Serviside tercih edebilirsiniz ama Araba anahtarları fiyatları ve ne kadar zamanda verdiklerini sormayı unutmayınız keza anahtarcıda otomobil yedek anahtar yaptırmanız bir iki saatinizi alır daha ucuz maliyetlidir servisler minimum bir iki haftada gün verirler ayrıca maliyet yüksektir.

Araba anahtarı kayıp ise;

İhmal edip yedek araba anahtarı yaptırmadıysanız işiniz zorlaştırdınız demek. Aracın kapıları kilit ise kapıları açılacak Kontağın sökülüp kontağa göre anahtar yapılacak immobilizer beyni sökülerek çip yapılacaktır.

Yedek anahtarınız varsa araba anahtarı kopyalama yapan bir anahtarcıya, yanınızda ruhsatınız ile giderseniz maksimum 1-2 saate tamamlanır.

Eğer özetleyecek olursa aracınızın mutlaka yedek anahtarı olması gerek zira kaskonuz varsa arabanızın çalınması durumunda yedek anahtarınız olmadığından zararınızı kasko karşılamaz . tek olan anahtar her zaman risklidir.

Araba kumandanız açıp kapatmıyorsa;

Öncelikle pilden olma olasılığına karşı araç kumanda pilini değiştirin eğer uzun süre pil bitik durumda kalırsa bazı araçlar kumandayı unutabiliyor bu durumda da kumandayı araca tekrar tanıtmak gerekir. ayrıca sadece kumanda basma yeri olan butonda arızanmış yada kopmuş olabilir bunu çözümüde birkaç dakikada yerine yeni butonun lehimlenmesidir. Otomobil Kumanda kabı hasarlı ise dış kabını yenisi ile değiştirmek mümkün.

 

immobilizer (transponder-chip’li) otomobil anahtarlarında Çözüm duyduğunuz her şey Asanlar Anahtar’da… geniş ürün yelpazemiz ve dünyanın en gelişmiş/prestijli makinalarından oluşan parkurumuz ile İstanbul’un anadolu yakasına hizmet vermekteyiz…

 

 

immobilizer anahtar

immobilizer anahtar

immobilizer anahtar nedir
immobilizer anahtar ne işe yarar
immobilizer anahtar nedir
immobilizer anahtar yapımı
immobilizer anahtar arızası
immobilizer anahtar tamiri
immobilizer anahtar iptali
immobilizer anahtar maltepe
immobilizer anahtar bostancı
immobilizer anahtar ümraniye

Sizden Gelen Sorular - 253 Yorum
 1. emin özelçi dedi ki:

  pejo partner 2010 3 yıldan beri aracımda belli aralıklarlagösterge panelinde immobilizer arıza yanıyo ve yandığinda araç marş basıyo ama çalışmıyo araca reset atıldığında 2 ay yapmıyo ama sonra tekrar bidaha 3 veya 4 defa aç kapa yapıyorum calışıyooo tekrar bidaha kimi beyin dedi kimi kod 1351 veriyo dedi kimi silecek kolundan dedi bıktım artik korkuyorum yola bile çıkamıyorumm

 2. Mustafa dedi ki:

  Hundai getz 1.5 dizel 2008 model

 3. Ülfet Gül dedi ki:

  Volkswagen polo 2017

 4. Mustafa dedi ki:

  2013 Chevrolet captiva immobilizer chip fiyatı öğrenebilir miyim?

 5. Mahmut arikan dedi ki:

  Reno cilio 2007 model anahtar kayip kumandali fiyat alabilirmiyim tskr

 6. Hamza dedi ki:

  2013 golf 7 dizel yedek anahtar kaç TL

 7. Tayfun dedi ki:

  Clio symbol 2014

 8. Yusuf dedi ki:

  Reno symbol 2010 anahtar cip fiyatı

 9. Huseyin Engin dedi ki:

  2012 model ssanyong koranoda sport aracımın kontak anahtar çipini değistirirken kaybettim yenisini temin edebilirmiyim fiyati ne kadar.

Fiyat Teklifi Al Yada Soru Sor