HEMEN ARAKONUM

megan 2 kart arızası

megan 2 kart arızası

megan 2 anahtarları hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilmek için lütfen megan 2 anahtarı tıklayarak bu yazımızıda okuyunuz.
bu kumandaki arızalar; genelikle kapıları açıp aracı çalıştırmaması yada tam tersi olabilmektedir
çözümü; bu işin ehli olan bir ustaya yaptırmak eger siz açmayı denerseniz pres baskı olduğu için maket bıcağı ile keserken içerisindeki devreler kalıcı bir hasar verebilirsiniz.
pili değiştirin uyarısı; bu uyarı aldınız pilini değiştirdiniz fakat halen aynı hatayı almaya devam ediyorsunuz bunun sebebi kumandanızdaki arızadır kablosuz olarak kumanda araç ile iletişim sağladığından bu iletişimin sağlayan parcanın değişmesi ile bu problem çözülür.
MEGAN VE SCENİC KART OKUNAMADI YAZISI VE KARTLARININ ARIZALARI TAMİRİ VE YEDEK ANAHTAR YAPIMI HAKKINDA BİLGİLER VERİP DENEYİMLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ.

Kart Okunamadı Arızası

Reno ( renault ) megan veya scenic kartları bir kredi kartınıda biraz büyük aracı çalıştırmakta ve uzaktan kumanda ile açmak için kullanılıyoruz fakat yapı itibari ile biraz hasastır arka cepte taşımaktan kaynaklanan kırılımalar yada yüksekten düşmekten dolayı bozulmalar olabiliyor çoğu megan kart kullanıcısı bu durumdan müzdaripttir ama neyseki asanlar anahtarda çözümü var.

Bu tip kartların iki türlü arızası mevcuttur birincisi aracı çalıştırıp kumandanın açmaması ikinciside uzaktan kumandanın açıp aracı çalıştırmamsıdır. megan kartlar vidalı olmayıp fabrikadan pres baskılı yapışık halde çıkmaktadır bu nedenle arızasının tamiri için açılması gerektiginde kart kesilerek açılır ve tekrar aynı kartın içerisine konulamamaktadır yeni bir megan kumanda kapının içerisine tamir edildikten sonra konulur. birinci arıza sebebi; megan araçlarda ekranda pili değiştirin uyarısı verir pili degiştirisiniz ama yine aynı yazı görürsünüz buda aracın sizin kartınızla arasındaki iletişiminin olmadığını gösterir kart açılır megan anten parcası değişir kumanda yeni bir kartın içerisine konularak işlem tamamlanır.

ikinci arıza sebebi; uzaktan kumandanın açmamasıdır bu arızada da kartınızın basma butonu switch buzulmuş olabilir bunlar yenileri ile değiştilir bir başka olasılıkta kumanda kartının içerisindeki devrelerden birinin yada bir kaçının arızalanması yada kopmasıdır bunlara bakılarak tamir yoluna gidilir yine tamir edildikten sonra yeni kapın içerisine konularak yapıştırılır.

Eger araç işyerimize uzak bir yerde ise ve çalıştıran başka anahtarı yok ise araçın başına bizim immobilizer cihazlarımız ve yeni bir megan kart anahtarı ile gidip yeni bir anahtar yapmamızı öneririz ve aracı çalıştırdıktan daha sonrada çalışmayan anahtarın arızalı olan yani eski anahtarınızın tamiri yapılabilir.
megan 2 kart okunamadı hatası çözümüde yine kartın içerisindeki araç ile kumanda arasında iletişimi sağlayan devrenin değişmesi ile problem çözlecektir bu işlemin aşamaları şöyledir eger istanbul anadolu yakasında iseniz araçınız ve kumandanız ile birlikte gelerek istanbul dışında iseniz kargo ile iletişimdeki adersimize göndermeniz durumunda aynı gün tamir edip göderiyoruz öncelikle kumandanız acılır arıza tespit edildikten sonra tamiri yapılır ve yeni bir dış kap kullanılarak kapatılır.

megan 2 kart arızası

megan 2 kart arızası

megan 2 kart arızası
megan 2 kart arızası
megan 2 kart arızası
megan 2 kart arızası
megan 2 kart arızası

Sizden Gelen Sorular - 191 Yorum
 1. Fatih dedi ki:

  Megan 2 Ekstrem 2007 model Kart bazen kapıları açmak veya kapatmak için çok uğraşılıyor algılamıyor aşağı kapatmak için ama bazen açıyor yukarı tuş genelde sorun lu çalıştırmada bir sorun yok sorun kapı kumandası acaba arıza beyindemidir yoksa kumanda damı .birde fiyat nedir . slm.
  msj atarsanız sevinirim Konya

 2. irfan ulu dedi ki:

  Renault 2 prıv. 1.5 DCI 100, 2007 MODEL AFYONKARAHİSAR MERKEZ KART KAPILARI AÇIYOR FAKAT BAZEN KART OKUNAMIYOR YAZIYOR EKRANDA , ARACI ÇALIŞTIRAMIYORUM. YENİ KARTIN ÜCRETİ NE KADAR ŞİMDİDEN TŞK. ER

 3. ali yigit dedi ki:

  SLM MRB LAR megan 2 2006 soprtway kumandam calıştırıyor arabayı fakat kilitlemiyor aracı sorun nedir mümkünse yardımcı olabilirmiisiniz corum merkez

 4. Ergü dedi ki:

  Büyük çekmece kendim açarak zarar verdim

 5. mustafa dedi ki:

  reneult megan 2
  karti yuvaya yerlestiriyorum dugmeye basiyorum ekran isiklari yaniyor ancak arac calismiyor motor kismi tepko vermiyor

 6. şehmus çelik dedi ki:

  Megan 2 Ekstrem 2007 kart kapıları kılıtlemıyor

 7. ŞEYHMUS ARSLAN dedi ki:

  Renault megan 2 2013 kartım çalışmıyor okuyucuda sorun yok tek sorun kartimda kart okuyucu ve kart değiştirsem olurmu yanlız suyle bir şey var ben irak suleymaniyedeyim bana nasıl yardımcı olabilirsiniz iyi günler

 8. Murat dedi ki:

  Megan 2 aracının kartı zor okuyor çıkarıyorum takıyor bir kaç defa yapıyorum anca çalinir sebebi ne olabilir

Fiyat Teklifi Al Yada Soru Sor
WhatsApp chat