HEMEN ARAKONUM

Oto Anahtarcısı

21.02.2015
1.305

Oto Anahtarcısı

sektörü son zamanlar oldukça gelişme sağladı ne var ki bununla beraber otomobil anahtarları yedeğini, tamirini yapan bilinçli oto anahtarcısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Asanlar oto anahtar olarak İstanbul Maltepe de uzun yılların verdiği tecrübe ile araç kumandaları ve anahtarları konularında kazandığımız deneyimlerle siz halkımıza hizmete devam ediyoruz. Maltepe oto anahtarcı olarak tanınan ve belirli bir konuma sahip olan işletmemiz her geçen gün çıtayı bir üst noktalara taşıyor. Kumanda kabları, immobilizerli oto anahtar kopyalama gibi işlerde profesyonelleşen işletmemiz aynı zamanda garaj, bariyer yada otoparka girerken kullandığımız garaj kumandası kopyalamada oldukça iyi bir durumda, bu konuyu biraz açacak olursak tercih sebeplerimizden biride rolling sisteme sahip kumandaların kodlaması oldukça zordur bu soruna üretilmiş olan akıllı kumandalar sayesinde bu problemi de aşmış durumdayız. İmmobilizer anahtar yapımı konusuna dönecek olursak sık sık karşılaştığımız sorulardan olan immobilizer nedir, ne işe yarar sorularıdır. Kısaca anlatmak gerekirse araç anahtarımızın içerisindeki çip kontak da ki anten sayesinde beyin ile iletişim sağlayarak anahtarı tanıma sistemidir bu hırsızların işlerini zorlaştıran bir sistem olduğu için 1990 sonrası otomobil ve motosikletlerde kullanılmaya başlamıştır. Araç sahiplerine her zaman hatırlattığımız arabanız immobilizer arızası vermeden yada anahtarınız kayıp olmadan yedek anahtar yaptırmalarıdır. Şayet elinizde aracınızı çalıştıracak tek anahtar varsa her an risk altındasınız çünkü yedek anahtar kaybolursa yada immobilizer arızası vermesi durumunda işler oldukça zorlaşacaktır, buna paralel olarak da yedek anahtar çıkartma fiyatı da artacaktır.

Alacağımız küçük tedbirler ile geri dönüşü olmayan büyük arızalardan kurtulabiliriz. Buna bir örnek verecek olursa Peugeot Citröen Opel kumanda kapları çok sık yıpranır ve delinir.Bu yıpranan yerlerden nem yada sıvı girmesi durumunda korozyon oluşur buda kumandanızın bozulmasına neden olur bunu önlemek için mutlaka kumanda kabını en kısa zamanda değiştirmeniz gerekir.Bir diğer konu ise araba sahiplerinin büyük anahtar taşımak istememeleri buna çözüm olarak anahtarlarınızı sustalı ya çevirmektir. Ayrı ayrı olan kumanda ve anahtarlarınız birleştirerek tek bir yerde toplanmasına olanak verir. Kimi araba modelleri kartlı sistemleri kullanmayı tercih etmişler Renault da Megane kart, laguna kart, gibi bu kart tipinde anahtarları kullanırken arka cepte taşımamaya dikkat etmeliyiz zira kırılma olasılığı çok yüksek bu gibi durumlarda gösterge de kart okunamadı kart pilini değiştirin hatası çıkar. Pilini değiştirdiğiniz halde yine yazı çıkıyorsa kart arızası olduğunu gösterir.Bunun tamiri mümkündür öncelik pres baskı olduğu için kesilerek açılır arızası giderildikten sonra yeni bir kumanda kabının içerisine koyulur. Özetleyecek olursak hayatımızı kolaylaştıran bu araçların anahtar ve kumandaların yedeği ni yaptırır arızalarını giderirsek bizleri yarı yolda bırakmazlar.

Oto Anahtarcısı

Oto Anahtarcısı

Oto Anahtarcısı

Oto Anahtarcısı

Oto Anahtarcısı

Oto Anahtarcısı

Sizden Gelen Sorular - 6 Yorum
 1. necati dedi ki:

  merhaba bmw 3,20 2008 model aracımın anahtarını yaptırmak istiyorum fiyatı nedir kolay gelsin

  1. Asanlar Anahtar Elektroteknik dedi ki:

   bmw anahtarlarını kopyalayabiliriz isterseniz kayıp olan anahtarlarıda hafızadan silebiliriz fiyatı mail olarak gönderdik bize iletişimdeki telefon mail whatsapp tan ulaşabilirsiniz iyi günler

 2. mustafa somuncu dedi ki:

  Merhaba 2000 model rover 25 aracimin yedek anahtari bulunmamakta. Bana maliyeti ne kadar cikacagina dair bilgi verirsiniz sevinirim. Ayrica bu durumun kasko konusunda herhangi bir sorun olusturup olusturmayacagi konusunda bilgi verebilirseniz cok sevinirim. Tesekkur ederim.

  1. Asanlar Anahtar Elektroteknik dedi ki:

   kasko yönünde herhangibir sorun olmayacaktık çünkü orjinal oto anahtarı yapıyoruz bu araçlarda motor bloke olduğunda önemli olan kumandasıdır yani kumanda ile açar iseniz araç immobilizerden çıkar fiyat bilgisi mail gönderildi iyi günler

 3. Serdar dedi ki:

  Merhaba , bmw x3 2008 model aracımın yedek anahtarını kaybettim. Kaça yaparsınız?

 4. Muhittin dedi ki:

  2007 huundai era yedek anahtarı fiyatınız ve açık adres ve telefonunuz

Fiyat Teklifi Al Yada Soru Sor