HEMEN ARAKONUM

oto kumandası

Oto Kumandası

Oto anahtarı sektörü son zamanlar oldukça gelişme sağladı ne var ki bununla beraber otomobil anahtarları yedeğini,tamirini yapan bilinçli oto anahtarcısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
Asanlar oto anahtar olarak İstanbul Maltepe de uzun yılların verdiği tecrübe ile araç kumandaları ve anahtarları konularında kazandığımız deneyimlerle siz halkımıza hizmete devam ediyoruz.
Maltepe oto anahtarcı olarak tanınan ve belirli bir konuma sahip olan işletmemiz her geçen gün çıtayı bir üst noktalara taşıyor.
Kumanda kapları, immobilizerli oto anahtar kopyalama gibi işlerde profesyonelleşen işletmemiz aynı zamanda garaj, bariyer yada oto parklarımıza girerken kullandığımız garaj kumandası kopyalamada oldukça iyi bir durumda, bu konuyu biraz açacak olursak tercih sebeplerimizden biride rolling sisteme sahip kumandaların kodlaması oldukça zordur bu soruna üretilmiş olan akıllı kumandalar sayesinde bu problemi aşmış durumdayız.
İmmobilizer anahtar yapımı konusuna dönecek olursak sık sık karşılaştığımız sorulardan olan immobilizer nedir, ne işe yarar sorularıdır. Kısaca anlatmak gerekirse araç anahtarımızın içerisindeki çip konaktaki anten sayesinde beyin ile iletişim sağlayarak anahtarı tanıma sistemidir bu hırsızların işlerini zorlaştıran bir sistem olduğu için 1990 sonrası otomobil ve motosikletlerde kullanılmaya başlamıştır. Araç sahiplerine her zaman hatırlattığımız arabanız immobilizer arızası vermeden yada anahtarınız kayıp olmadan yedek anahtar yaptırmalarıdır. Şayet elinizde aracınızı çalıştıracak tek anahtar varsa her an risk altındasınız çünkü yedek anahtar kaybolursa yada immobilizer arızası vermesi durumunda işler oldukça zorlaşacaktır, buna parallel olarak da yedek anahtar çıkartma fiyatı da artacaktır.
Alacağımız küçük tedbirler ile geri dönüşü olmayan büyük arızalardan kurtulabilir. Buna bir örnek verecek olursa Peugeot Citroen Opel kumanda kabları çok sık yıpranır ve delinir.Bu yıpranan yerlerden nem yada sıvı girmesi durumunda korozyon oluşur buda kumandanızın bozulmasına neden olur bunu önlemek için mutlaka kumanda kabını en kısa zamanda değiştirmeniz gerekir.Bir diğer konu ise araba sahiplerinin büyük anahtar taşımak istememeleri buna çözüm olarak anahtarlarınızı sustalıyla çevirmektir. Ayrı ayrı olan kumanda ve anahtarlarınız birleştirerek tek bir yerde toplanmasına olanak verir. Kimi araba modelleri kartlı sistemleri kullanmayı tercih etmişler Renault da Megane kart, Laguna kart, gibi bu kart tipinde anahtarları kullanırken arka cepte taşımamaya dikkat etmeliyiz zira kırılma olasılığı çok yüksek bu gibi durumlarda gösterge de kart okunamadı kart pilini değiştirin hatası çıkar. Pilini değiştirdiğiniz halde yine yazı çıkıyorsa kart arızası olduğunu gösterir.Bunun tamiri mümkündür öncelik pres baskı olduğu için kesilerek açılır arızası giderildikten sonra yeni bir kumanda kabının içerisine koyulur.
Özetleyecek olursak hayatımızı kolaylaştıran bu araçların anahtar ve kumandaların yedeğini yaptırır arızalarını giderirsek bizleri yarı yolda bırakmazlar.

oto kumandası

oto kumandası

SUBARU XV ANAHTAR

Oto Anahtar

Oto Anahtar

Ford Focus, Fieasta, Cmax, Smax Anahtarı

Fiat Punto Yedek Anahtarı

Peugeot Anahtarı

Peugeot Anahtarı

Fiat Egea Anahtarı

Fiat Egea Anahtarı

Oto Kumanda Pili

Mercedes Anahtar

Wolksvagen kılıfı

Caddy Anahtar

Caddy Anahtar

Toyota Anahtarı

Toyota Anahtarı

Oto Anahtar Üsküdar

Oto Anahtar Üsküdar

Porsche Anahtarı

Oto Anahtar

oto kumandası

Mini Cooper Anahtarı

oto kumandası alarm
oto kumandası kartal
oto kumandası bostancı

Sizden Gelen Sorular - 16 Yorum
  1. Kaya dedi ki:

    Honda accort 2004 arac kumandasi cok onceden kaybolmus yedek anahtari var ama kumadasi yok fiyat bilgisi cekmekoy istanbul

Fiyat Teklifi Al Yada Soru Sor